Datum: 14 juli 2024
Locatie: Bioboerderij ’t Schop en omliggende natuurgebieden
Deelnemers: 30
Doel en opzet
In samenwerking met Brabants Landschap organiseerden we een excursie over de vervaging van de grens tussen natuur en landbouw. De activiteit richtte zich op het laten zien van de directe verbinding tussen natuurbeheer en agrarisch natuurbeheer op het bedrijf. Deelnemers kregen inzicht in de motivatie, aanpak en gevolgen van het integreren van landbouw en natuurbeheer.
De excursie bestond uit een rondrit op het bedrijf en een bezoek aan de natuurgebieden waar onze Angus-runderen grazen. Hiervoor werd een huifkar ingezet, zodat de uitleg en verhalen over het terrein konden worden voortgezet tijdens het vervoer.
Inhoud
- Praktische uitleg over de samenwerking tussen Brabants Landschap en Bioboerderij ’t Schop.
- Demonstratie van hoe goed natuurbeheer met Angus-runderen bijdraagt aan de ecologische kwaliteit van de gebieden.
- Interactieve gesprekken over de effecten van landbouwpraktijken op natuurdoelen en vice versa.
De excursie bood deelnemers een directe, ervaringsgerichte kijk op hoe landbouw en natuur elkaar kunnen versterken.
Deelnemers
Aan deze activiteit namen 30 deelnemers deel.

Communicatie
Promotie vond plaats via:
- Magazine Brabants Landschap
- Social media van Bioboerderij ’t Schop en Brabants Landschap
- Websites van Bioboerderij ’t Schop en Brabants Landschap
- Nieuwsbrief Bioboerderij ’t Schop
Evaluatie
De excursie was succesvol:
- Hoge betrokkenheid: veel vragen en interactie tussen deelnemers en begeleiders.
- Praktijkgericht leren: deelnemers konden direct zien welke invloed samenwerking tussen natuurbeheer en landbouw heeft op het ecosysteem.
- Beleving en enthousiasme: de excursie bood een ervaring die theoretische uitleg niet kan evenaren.
De activiteit versterkte het begrip van natuurbeheer in combinatie met landbouw en liet zien hoe dit op een praktijkgerichte manier kan worden toegepast.